• Donnie Darko

    ½

  • Carnage

    ★★★½

  • On the Rocks

  • Army of Shadows

    ★★★★½

  • Sorry We Missed You

    ★★★

  • The Wind That Shakes the Barley

    ★★★

  • The Temptation of St. Tony

    ★★★★

  • The Ascent

    ★★★★★

  • O Brother, Where Art Thou?

    ★★½

  • Raising Arizona

    ★½

  • Ernest & Celestine

    ★★½

  • 3:10 to Yuma

    ★½

  • The Dance of Reality

    ★★★★

  • Rosencrantz & Guildenstern Are Dead

    ★★★★½

  • Lost Highway

    ★★★

  • Cold War

    ★★★

  • Red

    ★★★

  • Iranian Cookbook

    ★★★½