• Godzilla vs. Kong

    ½

  • Girl in the Basement

  • Tom & Jerry

    ½

  • Watching This Movie Is a Crime!

    ★★

  • The Frog

  • The Undoing

    ★★

  • Mr. Censor

    ½

  • Ammonite

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ½

  • Tenet

  • Unhinged

    ★½

  • Body Cam

    ½

  • Capone

  • Extraction

    ★½

  • Motreb

    ½

  • Alone

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★½

  • Butterfly Stroke

    ★★

  • Exodus

  • Underwater

    ★★

  • Dolittle

  • Zire Nazar

    ½

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Cheshm O Goosh Baste

    ★★

  • Terminator: Dark Fate

    ½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ½

  • The Irishman

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ½

  • Jojo Rabbit

  • Hustlers

    ½

  • Bring Me Home

  • The Two Popes

    ★½

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Judy

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★½

  • Ready or Not

    ½

  • A Rainy Day in New York

    ★★

  • 1BR

    ½

  • Crawl

  • The Lion King

    ½

  • Midsommar

    ½

  • We Are All Together

    ½

  • Ma

    ½

  • Dogs Don't Wear Pants

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Samurai In Berlin

    ½

  • The Intruder

  • Dance With Me

    ★★½

  • The Pig's Gene

    ½

  • Four Fingers

    ½

  • Us

    ½

  • Pain and Glory

    ★★★

  • Booksmart

  • The Golden Glove

  • Suddenly a Tree

    ★★

  • Jandar

    ★★★

  • My Second Year in College

    ★★

  • The Agitation

    ★½

  • Tala

    ★★½

  • Midday Event: Trace of Blood

    ★★★

  • Just 6.5

    ★★½

  • Swear

    ½

  • Castle of Dreams

  • Darkhoongah

    ½

  • The Souvenir

    ½