Ehsan has logged 129 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Suddenly a Tree

Suddenly a Tree

2019
×
★★
Edit this entry  
29
All Through the Night

All Through the Night

2019
×
½
Edit this entry  
27
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★½
Edit this entry  
18
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
High Noon

High Noon

1952
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Dogs Don't Wear Pants

Dogs Don't Wear Pants

2019
×
½
Edit this entry  
24
The Man Without a Past

The Man Without a Past

2002
×
★★★
Edit this entry  
23
A Perfect Getaway

A Perfect Getaway

2009
×
★½
Edit this entry  
22
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Pledge

The Pledge

2001
×
Edit this entry  
15
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
½
Edit this entry  
12
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rocco and His Brothers

Rocco and His Brothers

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Homefront

Homefront

2013
×
★★★
Edit this entry  
08
Dolittle

Dolittle

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thirst

Thirst

2003
×
★½
Edit this entry  
22
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
½
Edit this entry  
20
Unhinged

Unhinged

2020
×
★½
Edit this entry  
20
Godless

Godless

2017
×
★★
Edit this entry  
20
Ghost Ship

Ghost Ship

2002
×
Edit this entry  
17
Somebody Up There Likes Me

Somebody Up There Likes Me

1956
×
★★½
Edit this entry  
17
Bring Me Home

Bring Me Home

2019
×
Edit this entry  
08
Martyrs

Martyrs

2008
×
½
Edit this entry  
21
Underwater

Underwater

2020
×
★★
Edit this entry  
20
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
½
Edit this entry  
16
The Bear

The Bear

2012
×
Edit this entry  
10
The Lovers

The Lovers

2017
×
★★
Edit this entry  
09
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
½
Edit this entry  
08
The Walk

The Walk

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
8MM

8MM

1999
×
★★★½
Edit this entry  
28
Body of Evidence

Body of Evidence

1993
×
Edit this entry  
27
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
Edit this entry  
25
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★
Edit this entry  
21
Mildred Pierce

Mildred Pierce

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Brute Force

Brute Force

1947
×
★★
Edit this entry  
18
Marathon Man

Marathon Man

1976
×
★★½
Edit this entry  
17
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Magnificent Obsession

Magnificent Obsession

1954
×
★½
Edit this entry  
03
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Witness

Witness

1985
×
★★★
Edit this entry  
26
Marshland

Marshland

2014
×
★★½
Edit this entry  
25
Unruled Paper

Unruled Paper

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry