ethan has logged 200 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

2018
×
★★
Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Edit this entry  
27
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★
Edit this entry  
17
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Border

Border

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Border

Border

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bergman: A Year in a Life

Bergman: A Year in a Life

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
Read the review Edit this entry  
03
Caché

Caché

2005
×
Read the review Edit this entry  
01
Monster House

Monster House

2006
×
★★★
Edit this entry  
01
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
Edit this entry  
26
India Song

India Song

1975
×
Edit this entry  
25
Tully

Tully

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★
Edit this entry  
23
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Another Cinderella Story

Another Cinderella Story

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Wild Nights with Emily

Wild Nights with Emily

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Wavelength

Wavelength

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Price of Everything

The Price of Everything

2018
×
Read the review Edit this entry