ethan has logged 23 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
Edit this entry  
26
India Song

India Song

1975
×
Edit this entry  
25
Tully

Tully

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★
Edit this entry  
23
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Another Cinderella Story

Another Cinderella Story

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Wild Nights with Emily

Wild Nights with Emily

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Wavelength

Wavelength

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Price of Everything

The Price of Everything

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
Semiotics of the Kitchen

Semiotics of the Kitchen

1975
×
Edit this entry  
05
A Room with a View

A Room with a View

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Primary

Primary

1960
×
Edit this entry  
05
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Cakemaker

The Cakemaker

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Scotty and the Secret History of Hollywood

Scotty and the Secret History of Hollywood

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry