Jo has logged 129 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Flight

Flight

2012
×
★★★½
Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Founder

The Founder

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hachi: A Dog's Tale

Hachi: A Dog's Tale

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Coach Carter

Coach Carter

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Edit this entry  
05
Suck Me Shakespeer 3

Suck Me Shakespeer 3

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Suck Me Shakespeer 2

Suck Me Shakespeer 2

2015
×
★★½
Edit this entry  
03
Suck Me Shakespeer

Suck Me Shakespeer

2013
×
★★★
Edit this entry  
01
Proof

Proof

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Family

The Family

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Two Night Stand

Two Night Stand

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Irrational Man

Irrational Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hudson Hawk

Hudson Hawk

1991
×
★★★
Edit this entry  
08
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Intern

The Intern

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Manhattan Romance

Manhattan Romance

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
After Earth

After Earth

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
1 Night

1 Night

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Little Evil

Little Evil

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Forbidden Kingdom

The Forbidden Kingdom

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Death Note

Death Note

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
The Black Hole

The Black Hole

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kumiko, the Treasure Hunter

Kumiko, the Treasure Hunter

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Life

Life

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Human

Human

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Passengers

Passengers

2016
×
★½
Read the review Edit this entry