eilish_mo has logged 18 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry