Sort by

JD has logged 12 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Intervention

The Intervention

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Charlie Wilson's War

Charlie Wilson's War

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ma

Ma

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Office Uprising

Office Uprising

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Play Misty for Me

Play Misty for Me

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry