Sort by

JD has logged 29 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Spy

Spy

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
13 Sins

13 Sins

2014
×
Read the review Edit this entry  
25
High Life

High Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Bloodline

Bloodline

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Kursk

Kursk

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Green Street Hooligans

Green Street Hooligans

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mother

Mother

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Last Witch Hunter

The Last Witch Hunter

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Death Note

Death Note

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Alphaville

Alphaville

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fuck

Fuck

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Snowman

The Snowman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Year One

Year One

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
River of Grass

River of Grass

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry