JD has logged 34 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dahmer

Dahmer

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Pledge

The Pledge

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hannibal Rising

Hannibal Rising

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Crown Vic

Crown Vic

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Byzantium

Byzantium

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
War

War

2007
×
Read the review Edit this entry  
22
Fallen

Fallen

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kes

Kes

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Body of Lies

Body of Lies

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Contact

Contact

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Safety Last!

Safety Last!

1923
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Player

The Player

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pi

Pi

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
My Name Is Joe

My Name Is Joe

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry