Sort by

JD has logged 42 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hush

Hush

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
From Hell

From Hell

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Out

Out

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Prince of Persia: The Sands of Time

Prince of Persia: The Sands of Time

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Onward

Onward

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Accidental Courtesy: Daryl Davis, Race & America

Accidental Courtesy: Daryl Davis, Race & America

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Ghost Rider: Spirit of Vengeance

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jason X

Jason X

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scum

Scum

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Naked City

The Naked City

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Brute Force

Brute Force

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Debt

The Debt

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Million Little Pieces

A Million Little Pieces

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Final Girl

Final Girl

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry