• Stage Mother

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★★½

  • 6 Underground

    ★★

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Noelle

    ★★★

  • Playing with Fire

    ★★½

  • The Good Liar

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • The Fall

    ★★★½

  • 21 Bridges

    ★★★½

  • Blood Vessel

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • White Girl

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★

  • VFW

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★

  • 3 from Hell

    ★★★

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★★

  • Downton Abbey

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Other Lamb

    ★★★★½

  • Blood Quantum

    ★★★½

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★½

  • Ema

    ★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • GUO4

    ★★★

  • Spiral

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • 7500

    ★★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Playmobil: The Movie

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Ma

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Wild Goose Lake

    ★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★½

  • The Staggering Girl

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★