• Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Crown Vic

    ★★½

  • Circus of Books

    ★★★★

  • Come to Daddy

    ★★★★

  • After Midnight

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Hellboy

    ★★

  • Missing Link

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • The Dirt

    ★½

  • The Highwaymen

    ★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • The Day Shall Come

    ★★★½

  • Dumbo

    ★★★½

  • Extra Ordinary

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Long Shot

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★★

  • Get Duked!

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • A Modern Shepherdess

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • The Golden Glove

    ★★

  • The Plagiarists

    ★★½

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★

  • Paddleton

    ★★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • The Souvenir

    ★★★★½

  • Blinded by the Light

    ★★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • The Vast of Night

    ★★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • The Hole in the Ground

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • Polar

    ★★★

  • Beats

    ★★★★½

  • Brexit: The Uncivil War

    ★★★

  • Glass

    ★★★

  • Escape Room

    ★★½

  • Holmes & Watson

    ★½

  • Vice

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★★½

  • Robin Hood

    ★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • The Grinch

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Stan & Ollie

    ★★★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★½

  • The Oath

    ★★★½

  • Been So Long

    ★★★½

  • Malevolent

    ★★★½

  • Monster Party

    ★★½

  • Venom

    ★★

  • Hell Fest

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • The Night Comes for Us

    ★★★★½

  • Bloodline

    ★★★

  • Overlord

    ★★★

  • Apostle

    ★★★★

  • The Perfection

    ★★½

  • In Fabric

    ★★★½

  • Dead in a Week (Or Your Money Back)

    ★★

  • Hold the Dark

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★