Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Ghost Rider: Spirit of Vengeance

2011
×
Edit this entry  
04
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Edit this entry  
01
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
Missing 411

Missing 411

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★½
Edit this entry  
02
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Constantine

Constantine

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
My Cousin Rachel

My Cousin Rachel

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
I Know Jake Gyllenhaal Is Going to Fuck My Girlfriend

I Know Jake Gyllenhaal Is Going to Fuck My Girlfriend

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Anna

Anna

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry