Sort by
  • Drive-Away Dolls

    ★★★★★

  • Dune: Part Two

    ★★★★★

  • In the Summers

    ★★★★★

  • A Different Man

    ★★★★★

  • Exhibiting Forgiveness

    ★★★★★

  • Handling the Undead

    ★★★★★

  • Ponyboi

    ★★★★

  • Love Lies Bleeding

    ★★★★★

  • The Outrun

    ★★★★½

  • Dìdi (弟弟)

    ★★★★½

  • Sasquatch Sunset

    ★★★½

  • Love Me

    ★★★

  • Mothers' Instinct

  • Mean Girls

    ★★★★½

  • Anyone But You

    ★★★

  • The Color Purple

    ★★★★★

  • The Curse

    ★★★★★

  • The Iron Claw

    ★★★★★

  • Godzilla Minus One

    ★★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★½

  • Poison

    ★★★★★

  • The Rat Catcher

    ★★★★★

  • The Swan

    ★★★★★

  • Dream Scenario

    ★★★★★

  • Wicked Little Letters

  • American Fiction

    ★★★½

  • My Big Fat Greek Wedding 3

    ★★★½

  • Origin

    ★★★★★

  • Hit Man

    ★★★★★

  • Evil Does Not Exist

    ★★★★★

  • Priscilla

    ★★★★★

  • The Beast

    ★★★★★

  • The Killer

    ★★★★★

  • Maestro

    ★★★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★★

  • The Promised Land

    ★★★★★

  • Janet Planet

    ★★★★★

  • Poor Things

    ★★★★★

  • All of Us Strangers

    ★★★★★

  • NYAD

  • Saltburn

    ★★★

  • Rustin

    ★★★½

  • The Holdovers

    ★★★★★

  • Ferrari

    ★★★★

  • Third World Romance

    ★★★★★

  • The After

    ★★★½

  • The Boy and the Heron

    ★★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★★

  • Black Mirror: Joan Is Awful

    ★★★★½

  • No Hard Feelings

    ★★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • La Chimera

    ★★★★★

  • Perfect Days

    ★★★★★

  • The Taste of Things

    ★★★★★

  • Fallen Leaves

    ★★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★★

  • The Settlers

    ★★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★★

  • May December

    ★★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • How to Have Sex

    ★★★★★

  • The Zone of Interest

    ★★★★★

  • The Sweet East

    ★★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★★

  • Monster

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★★★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★½

  • Air

    ★★★★½

  • Joy Ride

    ★★★