Sort by

EJ has logged 13 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Contempt

Contempt

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
White Eye

White Eye

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry