EJ has logged 20 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jane by Charlotte

Jane by Charlotte

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Întregalde

Întregalde

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Introduction

Introduction

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry