Sort by

EJ has logged 15 entries for films during February 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Working Girl

Working Girl

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Compartment No. 6

Compartment No. 6

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry