Sort by

Ejder has logged 191 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Belonging

Belonging

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
L'Argent

L'Argent

1983
×
★★★½
Edit this entry  
25
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Falling Leaves

Falling Leaves

1912
×
Edit this entry  
21
Stiletto

Stiletto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Lola

Lola

1961
×
★★★½
Edit this entry  
29
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★
Edit this entry  
27
Primal Screen

Primal Screen

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Watcher

Watcher

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Fate

Fate

2001
×
★★★
Edit this entry  
19
Hope

Hope

1970
×
★★★★
Edit this entry  
15
My Uncle

My Uncle

1999
×
★★★★
Edit this entry  
14
Editing

Editing

2021
×
★★
Edit this entry  
14
Cold Meridian

Cold Meridian

2020
×
★★
Edit this entry  
14
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Milk

Milk

1998
×
★★★★
Edit this entry  
11
Ankebût

Ankebût

2020
×
Edit this entry  
10
The Great Istanbul Depression

The Great Istanbul Depression

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
The Criminals

The Criminals

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Rue

Rue

2017
×
Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★½
Edit this entry  
31
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★
Edit this entry  
31
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Chino

Chino

1973
×
★★★
Edit this entry  
23
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wasabi

Wasabi

2001
×
★★★½
Edit this entry  
09
Eyes of Hitchcock

Eyes of Hitchcock

2014
×
Edit this entry  
09
Mr Sword

Mr Sword

1978
×
Edit this entry  
04
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Delicatessen

Delicatessen

1991
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Exorcism of Emily Rose

The Exorcism of Emily Rose

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Serpentine Dance

Serpentine Dance

1896
×
Edit this entry  
26
Boat Leaving the Port

Boat Leaving the Port

1895
×
Edit this entry  
25
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Reason to Live, a Reason to Die

A Reason to Live, a Reason to Die

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hands of Bresson

Hands of Bresson

2014
×
Edit this entry  
25
Voyagers

Voyagers

2015
×
Edit this entry  
24
Ohm

Ohm

2009
×
Edit this entry  
24
Glimpscapes

Glimpscapes

2012
×
Edit this entry  
24
Intruders

Intruders

2014
×
Edit this entry  
24
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
★★
Edit this entry  
23
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
ATM

ATM

2012
×
½
Edit this entry  
19
Fermat's Room

Fermat's Room

2007
×
★★★½
Edit this entry  
17
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Edit this entry  
13
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Child

The Child

2005
×
★★★½
Edit this entry