• Oprah + Viola: A Netflix Special Event

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

    ★★★

  • House Comes with a Bird

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Behind the Scenes With Jane Campion

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Anita

    ★★★

  • Diana: The Musical

  • Britney vs. Spears

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • He's All That

    ½

  • The Wolves

    ★★★★½

  • Naomi Osaka

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★

  • Zero to Hero

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Pray Away

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • Halston

    ★★★

  • New York City Ballet

  • Nomadland: See You Down The Road

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Flee

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Pretend It's a City

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★

  • Long Toast

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • The Prom

    ★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★½

  • A Concerto Is a Conversation

  • Shawn Mendes: In Wonder

    ★★½

  • Can You Bring It: Bill T. Jones and D-Man in the Waters

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • What the Constitution Means to Me

    ★★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Soul

    ★★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★★½

  • Leap

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • A Night at the Louvre: Leonardo da Vinci

    ★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • The Human Voice

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★½