• Jurassic World Dominion

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Psych 3: This Is Gus

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Thunder Force

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Happiest Season

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • Artemis Fowl

    ★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Underwater

    ★★½

  • Cats

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Stuber

    ★★

  • Good Boys

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Glass

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War