Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★★
Edit this entry  
31
Psych 3: This Is Gus

Psych 3: This Is Gus

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★½
Edit this entry  
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
30
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
16
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
The Phantom Planet

The Phantom Planet

1961
×
★½
Edit this entry  
09
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Biggie: I Got a Story to Tell

Biggie: I Got a Story to Tell

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Last Man on Earth

The Last Man on Earth

1964
×
★½
Edit this entry  
04
Devil Girl from Mars

Devil Girl from Mars

1954
×
★½
Edit this entry  
18
The Robot vs. The Aztec Mummy

The Robot vs. The Aztec Mummy

1958
×
½
Edit this entry  
13
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
Edit this entry  
06
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Last Woman on Earth

Last Woman on Earth

1960
×
½
Edit this entry  
14
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Edit this entry  
31
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
Edit this entry  
31
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry