EJ has logged 37 entries for films during March 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Ten Commandments

The Ten Commandments

1956
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Passion of the Christ

The Passion of the Christ

2004
×
★★★★
Edit this entry  
29
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★½
Edit this entry  
26
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Edit this entry  
25
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Flying Deuces

The Flying Deuces

1939
×
★★★★
Edit this entry  
24
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Edit this entry  
23
Ronin

Ronin

1998
×
★★★★
Edit this entry  
23
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Darkman

Darkman

1990
×
★★★★
Edit this entry  
20
Willow

Willow

1988
×
★★★★
Edit this entry  
19
Oz the Great and Powerful

Oz the Great and Powerful

2013
×
★★★
Edit this entry  
17
I Love You to Death

I Love You to Death

1990
×
★★★½
Edit this entry  
15
Grave Encounters 2

Grave Encounters 2

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
15
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
For Ellen

For Ellen

2012
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Julien Donkey-Boy

Julien Donkey-Boy

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Beastmaster

The Beastmaster

1982
×
★★★½
Edit this entry  
08
Krull

Krull

1983
×
★★★
Edit this entry  
08
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★½
Edit this entry  
07
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★★★½
Edit this entry  
07
Legend

Legend

1985
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Secret of My Success

The Secret of My Success

1987
×
★★★½
Edit this entry  
05
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Odd Couple

The Odd Couple

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Bad News Bears

The Bad News Bears

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Argo

Argo

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry