• Army of Thieves

  • Maid

    ★★★

  • Guermantes

    ★½

  • Save Ralph

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Ethos

  • A Year in Exile

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

  • When Forever Dies

    ★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Farewell Amor

  • Degas and I

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Jojo Rabbit

  • Arab Blues

    ★★★

  • Ema

    ★★★★

  • Joker

  • Marriage Story

  • Queen Lear

  • Midsommar

    ★★★★★

  • It Must Be Heaven

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • La Belle Époque

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Little Joe

  • And Then We Danced

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Pain and Glory

  • Synonyms

  • The Golden Glove

  • System Crasher

    ★★★★★

  • By the Grace of God

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Vox Lux

  • At Eternity's Gate

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

  • Sibel

  • The Man Who Killed Don Quixote

  • Dogman

  • Climax

  • Shoplifters

  • Arctic

  • Cold War

  • Touch Me Not

  • The Amorous Indies

    ★★★½

  • Isle of Dogs

  • Butterflies

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Blade Runner 2049

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

  • mother!

    ★★★★

  • Zama

  • Thelma

  • Loving Vincent

  • Loveless

  • You Were Never Really Here

  • In the Fade

  • Double Lover

    ★★★½

  • Good Time

  • The Florida Project

  • Happy End

  • The Killing of a Sacred Deer

  • The Square

  • Twin Peaks: The Return

  • Something Useful