ekin has logged 70 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Dune

Dune

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Edit this entry  
28
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
Inferno

Inferno

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Mortal World

Mortal World

2018
×
★★
Edit this entry  
01
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★
Edit this entry  
13
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★
Edit this entry  
10
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
06
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Who Am I

Who Am I

2014
×
★★★
Edit this entry  
05
The Little Rascals

The Little Rascals

1994
×
★★★★
Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

1978
×
★★½
Edit this entry  
25
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Edit this entry  
23
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★★
Edit this entry  
19
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
Midsommar

Midsommar

2019
×
★½
Edit this entry  
13
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★★
Edit this entry  
13
Little Women

Little Women

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★
Edit this entry  
06
Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

2021
×
½
Edit this entry  
06
Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

2021
×
★★
Edit this entry  
06
Elite Short Stories: Nadia Guzmán

Elite Short Stories: Nadia Guzmán

2021
×
Edit this entry  
05
Elite Short Stories: Carla Samuel

Elite Short Stories: Carla Samuel

2021
×
Edit this entry  
05
Terminal

Terminal

2018
×
Edit this entry  
04
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★½
Edit this entry  
02
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Tahin pekmez

Tahin pekmez

2017
×
Edit this entry  
06
Dede Korkut Hikayeleri: Bamsi Beyrek

Dede Korkut Hikayeleri: Bamsi Beyrek

2017
×
★★
Edit this entry  
30
The Sisterhood of the Traveling Pants 2

The Sisterhood of the Traveling Pants 2

2008
×
Edit this entry  
29
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★½
Edit this entry  
26
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Flipped

Flipped

2010
×
★★★½
Edit this entry  
16
Cinderella

Cinderella

1971
×
★½
Edit this entry  
15
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★
Edit this entry  
11
Vincent

Vincent

1982
×
★★½
Edit this entry  
11
EuroTrip

EuroTrip

2004
×
★★★½
Edit this entry  
07
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★½
Edit this entry  
07
Exam

Exam

2009
×
★★★★
Edit this entry  
06
Se7en

Se7en

1995
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Edit this entry