ekizfurkann has logged 12 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dangal

Dangal

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Man Without a Face

The Man Without a Face

1993
×
Edit this entry  
16
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cocoon

Cocoon

1995
×
Edit this entry  
14
Winter Sleep

Winter Sleep

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★½
Edit this entry  
12
Once Upon a Time in Anatolia

Once Upon a Time in Anatolia

2011
×
★★★★
Edit this entry  
11
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★
Edit this entry