Sort by
  • Thirteen Lives

    ★★★

  • Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

  • Chernobyl: The Lost Tapes

  • The Batman

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Dear Rider: The Jake Burton Story

  • What Happened, Brittany Murphy?

  • No Time to Die

    ★★

  • The Real Charlie Chaplin

  • Dune

    ★★★★½

  • The River Runner

  • The Green Knight

    ★★

  • Val

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

  • Mortal Kombat

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

  • Crisis

    ★★½

  • The Dig

    ★★

  • Tiger

  • Pretend It's a City

    ★★★★★

  • Owls: Masters of the Night

  • Nomadland

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Silencing

    ★★★

  • Made You Look: A True Story About Fake Art

  • Surge

    ★★★

  • The Courier

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★

  • 1917

    ★★★½

  • Very Ralph

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★½

  • Knives Out

    ★½

  • Joker

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Making Waves: The Art of Cinematic Sound

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

  • Glass

    ★½

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

  • Overlord

    ★★

  • High Life

  • Wyeth

  • Aniara

    ★★★★

  • Dragged Across Concrete

  • Free Solo

  • The Favourite

    ★★★

  • First Man

    ★★

  • Crazy Rich Asians

    ★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Ocean's Eight

    ★★

  • Arctic

    ★★½

  • Cold War

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Prospect

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Tomb Raider

    ★★★

  • The Fight of Our Lives: Defeating the Ideological War Against the West

  • Black '47

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★

  • Leave No Trace

    ★★½

  • Won't You Be My Neighbor?