Lena has logged 311 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Secret Garden

The Secret Garden

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Beauty

Black Beauty

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Canvas

Canvas

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mirror Mirror

Mirror Mirror

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rust Creek

Rust Creek

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Other Lamb

The Other Lamb

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day

Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Life in a Year

Life in a Year

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Piercing

Piercing

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
Read the review Edit this entry  
18
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Blue Crush

Blue Crush

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dolittle

Dolittle

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
His House

His House

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Prospect

Prospect

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Holidate

Holidate

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Billionaire Boys Club

Billionaire Boys Club

2018
×
★★
Edit this entry  
02
Ghosts of Girlfriends Past

Ghosts of Girlfriends Past

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
01
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cadaver

Cadaver

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
The Hummingbird Project

The Hummingbird Project

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
½
Read the review Edit this entry