Sort by
  • Barbie

    ★★★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★½

  • Air

    ★★½

  • A Good Person

    ★★½

  • You Hurt My Feelings

    ★★★★

  • All Dirt Roads Taste of Salt

    ★★★

  • Scrapper

    ★★★½

  • Shortcomings

    ★★★

  • Cat Person

    ★★

  • The Starling Girl

    ★★★½

  • Theater Camp

    ★★★★

  • Sometimes I Think About Dying

    ★★★★½

  • Babylon

    ★★★½

  • Sanctuary

    ★★★½

  • Catherine Called Birdy

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • No Bears

    ★★★★

  • Saint Omer

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★½

  • Women Talking

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • White Noise

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Berlant + John Early

  • Showing Up

    ★★★★½

  • Le Pupille

  • Close

  • Broker

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Funny Pages

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • One Fine Morning

    ★★★★

  • EO

    ★★★½

  • Armageddon Time

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • I Want You Back

    ★★★

  • Hannah Ha Ha

  • Yelling Fire In An Empty Theater

    ★★★½

  • The Civil Dead

    ★★★★★

  • Girl Picture

    ★★★★

  • Am I Ok?

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • A House Made of Splinters

    ★★★★

  • Sharp Stick

    ★★★½

  • Dual

    ★★★

  • Fresh

    ★★★

  • Fire of Love

    ★★★½

  • When You Finish Saving The World

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Absolutely

  • The Humans

    ★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Actual People

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★★