Sort by

laura has logged 19 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Victor in Paradise

Victor in Paradise

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Normal People

Normal People

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Ema

Ema

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Claire's Knee

Claire's Knee

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Daddy Longlegs

Daddy Longlegs

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Meantime

Meantime

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry