Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Mosquito Coast

The Mosquito Coast

1986
×
★★★★
Edit this entry  
26
Saw X

Saw X

2023
×
Edit this entry  
25
The Football Factory

The Football Factory

2004
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Creator

The Creator

2023
×
★★½
Edit this entry  
24
Sullivan's Travels

Sullivan's Travels

1941
×
★★★★
Edit this entry  
24
Sunday in New York

Sunday in New York

1963
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Brute

The Brute

1977
×
★★★★
Edit this entry  
12
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★½
Edit this entry  
20
The General

The General

1926
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The House of the Angel

The House of the Angel

1957
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Flash

The Flash

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Extraction 2

Extraction 2

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Reign of Terror

Reign of Terror

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
No Way Out

No Way Out

1950
×
★★★½
Edit this entry  
11
Blood and Sand

Blood and Sand

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
House of Wax

House of Wax

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★½
Edit this entry  
10
Hondo

Hondo

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Aloha, Bobby and Rose

Aloha, Bobby and Rose

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Transformers: Rise of the Beasts

Transformers: Rise of the Beasts

2023
×
★★★½
Edit this entry  
05
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★
Edit this entry  
03
The Four Musketeers

The Four Musketeers

1974
×
★★★★
Edit this entry  
01
Fast X

Fast X

2023
×
Edit this entry  
01
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★
Edit this entry  
30
The Boogeyman

The Boogeyman

2023
×
★★★
Edit this entry  
29
The Three Musketeers

The Three Musketeers

1973
×
★★★★
Edit this entry  
26
La Chimera

La Chimera

2023
×
★★★½
Edit this entry  
25
Perfect Days

Perfect Days

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
In Our Day

In Our Day

2023
×
★★½
Edit this entry  
25
Last Summer

Last Summer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
All to Play For

All to Play For

2023
×
★★½
Edit this entry  
24
A Brighter Tomorrow

A Brighter Tomorrow

2023
×
★★★
Edit this entry  
24
The Mother of All Lies

The Mother of All Lies

2023
×
★★
Edit this entry  
24
Just the Two of Us

Just the Two of Us

2023
×
★★★
Edit this entry  
24
The Taste of Things

The Taste of Things

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kidnapped

Kidnapped

2023
×
★★★
Edit this entry  
23
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
Edit this entry  
23
The Settlers

The Settlers

2023
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Buriti Flower

The Buriti Flower

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Acide

Acide

2023
×
★★★
Edit this entry  
22
Fallen Leaves

Fallen Leaves

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Lost Country

Lost Country

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Trailer of a Film That Will Never Exist: Phony Wars

Trailer of a Film That Will Never Exist: Phony Wars

2023
×
Edit this entry  
21
Godard by Godard

Godard by Godard

2023
×
★★½
Edit this entry  
21
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Book of Solutions

The Book of Solutions

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
May December

May December

2023
×
★★★½
Edit this entry  
20
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★½
Edit this entry