Sort by

child of lana (lilac heaven) has logged 60 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
My Zoe

My Zoe

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scar Tissue

Scar Tissue

1979
×
Read the review Edit this entry  
28
Sink or Swim

Sink or Swim

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Björk: MTV Unplugged 1994

Björk: MTV Unplugged 1994

2002
×
Read the review Edit this entry  
27
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
CineMash: Sid and Nancy

CineMash: Sid and Nancy

2009
×
Read the review Edit this entry  
27
Lovers and Lollipops

Lovers and Lollipops

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Big City

Big City

1948
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Two of Us

Two of Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
God's Gracie

God's Gracie

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Just Between Us

Just Between Us

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Goodbye, Butterfly

Goodbye, Butterfly

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Music

Music

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Penguin Bloom

Penguin Bloom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Toybox - Animal Farm

Toybox - Animal Farm

2011
×
Read the review Edit this entry  
15
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
I Blame Society

I Blame Society

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Leap Year

Leap Year

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
One Fine Day

One Fine Day

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Looper

Looper

2012
×
Read the review Edit this entry  
08
Mad Max Beyond Thunderdome

Mad Max Beyond Thunderdome

1985
×
Read the review Edit this entry  
08
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Stereo (Tile 3B of a CAEE Educational Mosaic)

Stereo (Tile 3B of a CAEE Educational Mosaic)

1969
×
Read the review Edit this entry  
07
Alice in the Cities

Alice in the Cities

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Dig

The Dig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
So Fine

So Fine

1981
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry