Sort by

eldawg has logged 34 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lamb

Lamb

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rat Race

Rat Race

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Guardians

Guardians

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
Edit this entry