Eleana has logged 217 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dog Days

Dog Days

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ideal Home

Ideal Home

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Chinese Widow

The Chinese Widow

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Arizona

Arizona

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Battle

Battle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Never Steady, Never Still

Never Steady, Never Still

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Waru

Waru

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Little Italy

Little Italy

2018
×
★★
Edit this entry  
21
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
★★
Edit this entry  
21
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
American Satan

American Satan

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
1 Mile To You

1 Mile To You

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lu-To

Lu-To

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Krystal

Krystal

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Children Act

The Children Act

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pretty Boy

Pretty Boy

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fever Pitch

Fever Pitch

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Prayer Before Dawn

A Prayer Before Dawn

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mary Shelley

Mary Shelley

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dogfight

Dogfight

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Galveston

Galveston

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
After Everything

After Everything

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Memoirs of a Geisha

Memoirs of a Geisha

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Westing Game

The Westing Game

1997
×
Read the review Edit this entry