Sort by
  • John Mulaney: Baby J

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

  • BEEF

  • John Wick: Chapter 4

  • Babylon

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★½

  • Do Revenge

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • Causeway

    ★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • Blonde

    ½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • The Whale

    ★★

  • Women Talking

  • Bones and All

    ★★★½

  • TÁR

  • Not Okay

  • National Theatre Live: Prima Facie

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Elvis

    ★★½

  • Decision to Leave

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Bleat

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Taylor Tomlinson: Look at You

  • The Batman

    ★★★

  • Tall Girl 2

    ½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Squid Game

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Titane

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Annette

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★