Sort by

eleanor🌞 has logged 601 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mass

Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Junior

Junior

2011
×
Read the review Edit this entry  
23
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Annette

Annette

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ziegfeld Girl

Ziegfeld Girl

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Angèle

Angèle

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Raising Helen

Raising Helen

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Le Bel Indifférent

Le Bel Indifférent

1958
×
Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
An Audience with Adele

An Audience with Adele

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry