Sort by

eleanor🌞 has logged 77 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mona Lisa Smile

Mona Lisa Smile

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Saw V

Saw V

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Johnny English

Johnny English

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Saw III

Saw III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Bone Collector

The Bone Collector

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rust and Bone

Rust and Bone

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pillow Talk

Pillow Talk

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Morning Glory

Morning Glory

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
All About Nina

All About Nina

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Miss Juneteenth

Miss Juneteenth

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry