Sort by

eleanor🌞 has logged 45 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Persona

Persona

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Taking Lives

Taking Lives

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
3 Women

3 Women

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Gift

The Gift

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Signs

Signs

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
28 Days

28 Days

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Our Friend

Our Friend

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Daddy Day Care

Daddy Day Care

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry