Sort by

eleanor🌞 has logged 48 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Monsters vs Aliens

Monsters vs Aliens

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spice World

Spice World

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Riding in Cars with Boys

Riding in Cars with Boys

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
My First Summer

My First Summer

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Boy

The Boy

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dogma

Dogma

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mirrors

Mirrors

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Moxie

Moxie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
My First Summer

My First Summer

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Trial by Fire

Trial by Fire

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moxie

Moxie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry