Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Wild and Woody!

Wild and Woody!

1948
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ebola Syndrome

Ebola Syndrome

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Falling Down

Falling Down

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Untold Story

The Untold Story

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
This Is It

This Is It

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Don't Torture a Duckling

Don't Torture a Duckling

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Sacrifice

The Sacrifice

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Death Wish 4: The Crackdown

Death Wish 4: The Crackdown

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Death Wish 3

Death Wish 3

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Steamboat Bill, Jr.

Steamboat Bill, Jr.

1928
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
One Sings, the Other Doesn't

One Sings, the Other Doesn't

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Murder Death Koreatown

Murder Death Koreatown

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lady Terminator

Lady Terminator

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Syndromes and a Century

Syndromes and a Century

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Live Forever

Live Forever

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
All Dogs Go to Heaven

All Dogs Go to Heaven

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Land Before Time

The Land Before Time

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
24 Hour Party People

24 Hour Party People

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
George Carlin: Jammin' in New York

George Carlin: Jammin' in New York

1992
×
★★★½
Edit this entry  
08
Comedy Central Presents: Mitch Hedberg

Comedy Central Presents: Mitch Hedberg

1999
×
★★★½
Edit this entry  
08
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Life of Crime: 1984-2020

Life of Crime: 1984-2020

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Life of Crime 2

Life of Crime 2

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
One Year in a Life of Crime

One Year in a Life of Crime

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hidden

The Hidden

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Drunken Angel

Drunken Angel

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
1991: The Year Punk Broke

1991: The Year Punk Broke

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hype!

Hype!

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Studio 666

Studio 666

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Heroic Trio

The Heroic Trio

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Song Remains the Same

The Song Remains the Same

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry