Sort by

Lester has logged 19 entries for films during March 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Drunken Angel

Drunken Angel

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
1991: The Year Punk Broke

1991: The Year Punk Broke

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hype!

Hype!

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Studio 666

Studio 666

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Heroic Trio

The Heroic Trio

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Led Zeppelin - The Song Remains the Same

Led Zeppelin - The Song Remains the Same

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Happy Hour

Happy Hour

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
WWE: The Rise + Fall of ECW

WWE: The Rise + Fall of ECW

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
One Shot

One Shot

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ran

Ran

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry