Sort by
  • Disney Channel's Theme: A History Mystery

    ★★★★

  • A Christmas Story Christmas

    ★★½

  • Spirited

    ★★★½

  • Graveyard Rats

  • Lot 36

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★★

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ★★★★½

  • Not Okay

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Jerry & Marge Go Large

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★

  • Ms. Marvel

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Senior Year

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★

  • The Bad Guys

    ★★★★

  • I Love My Dad

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Moonfall

    ★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • 8-Bit Christmas

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Seventeen

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★½

  • Dune

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Music

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Run

    ★★★★

  • Spontaneous

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

  • Another Round

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★★