ELECTRICxWIZARD has logged 29 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Speed

Speed

1994
×
★★★½
Edit this entry  
30
Saint Bernard

Saint Bernard

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Toxic Avenger Part II

The Toxic Avenger Part II

1989
×
★★★½
Edit this entry  
26
Crank

Crank

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★★½
Edit this entry  
25
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

1984
×
★★★★
Edit this entry  
20
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Freehold

Freehold

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Searching

Searching

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Amazonia: The Catherine Miles Story

Amazonia: The Catherine Miles Story

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Perfection

The Perfection

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Cannibal Women in the Avocado Jungle of Death

Cannibal Women in the Avocado Jungle of Death

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cold Comfort

Cold Comfort

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Body Melt

Body Melt

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Chair to Everywhere

The Chair to Everywhere

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Red Queen Kills Seven Times

The Red Queen Kills Seven Times

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry