• Friends: The Reunion

  • SAS: Red Notice

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★

  • Holidate

    ★★

  • Michelle Buteau: Welcome to Buteaupia

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • Mainstream

  • Desperados

    ★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Feel the Beat

    ★★½

  • The Wrong Missy

    ★★

  • Dangerous Lies

    ★★

  • Waiting

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • A Heist with Markiplier

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★★½

  • L'Observateur

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Damien

  • Yesterday

    ★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Honeyland

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Fyre

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

  • The Christmas Chronicles

    ★★★½

  • Instant Family

    ★★★★

  • The Princess Switch

    ★★½

  • Bird Box

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • The Holiday Calendar

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Warp Speed Chic

  • Venom

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • First Man

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • Leading Lady Parts

  • How It Ends

    ★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Ibiza

    ½

  • Hurricane Bianca: From Russia with Hate

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • Deadpool 2

    ★★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★