marta has logged 21 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
L'Observateur

L'Observateur

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Passengers

Passengers

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Gangster Squad

Gangster Squad

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
Read the review Edit this entry  
26
How It Ends

How It Ends

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Avicii: True Stories

Avicii: True Stories

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
The Chosen

The Chosen

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Journey 2: The Mysterious Island

Journey 2: The Mysterious Island

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Journey to the Center of the Earth

Journey to the Center of the Earth

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Case 39

Case 39

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hush

Hush

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry