Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Trust

The Trust

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Why Don't You Just Die!

Why Don't You Just Die!

2018
×
Edit this entry  
24
In the Name of the Father

In the Name of the Father

1993
×
★★★
Edit this entry  
24
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scarecrow

Scarecrow

1973
×
★★★★
Edit this entry  
11
Nope

Nope

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Us

Us

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★
Edit this entry  
05
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Underground Time

Underground Time

2015
×
★★
Edit this entry  
04
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Pride

Pride

2014
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Pride

Pride

2014
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Meantime

Meantime

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scum

Scum

1979
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Servant

The Servant

1963
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
On the Road

On the Road

2012
×
Edit this entry  
28
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scream

Scream

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Stay Out of the Attic

Stay Out of the Attic

2021
×
Edit this entry  
14
The House

The House

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★
Edit this entry  
04
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Oxford Murders

The Oxford Murders

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
Edit this entry  
01
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★
Read prior review Edit this entry  
14
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★
Edit this entry  
14
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★
Edit this entry  
12
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★
Edit this entry  
03
[REC]²

[REC]²

2009
×
★★★
Edit this entry  
03
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★
Edit this entry  
11
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Nun

The Nun

2018
×
Edit this entry  
31
Halloween II

Halloween II

2009
×
Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry