Sort by

amaya has logged 34 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★
Edit this entry  
27
The Mummy

The Mummy

1999
×
Read the review Edit this entry  
27
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
Edit this entry  
26
The Last Detail

The Last Detail

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Rover

The Rover

2014
×
★★★
Edit this entry  
24
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★
Edit this entry  
23
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★
Edit this entry  
22
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
L.I.E.

L.I.E.

2001
×
Read the review Edit this entry  
18
The American Friend

The American Friend

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Weekend

Weekend

1967
×
★★
Edit this entry  
17
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Liquid Sky

Liquid Sky

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Theorem

Theorem

1968
×
★★★★
Edit this entry  
09
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Network

Network

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thinner

Thinner

1996
×
★★
Edit this entry  
08
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spun

Spun

2002
×
★★★
Edit this entry  
06
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Beat That My Heart Skipped

The Beat That My Heart Skipped

2005
×
★★★
Edit this entry  
02
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Diving Bell and the Butterfly

The Diving Bell and the Butterfly

2007
×
★★★½
Edit this entry