• The House That Jack Built

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Sink or Swim

    ★★

  • Climax

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

  • Cold War

    ★★★

  • Black Sheep

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • I Feel Pretty

  • For the Hungry Boy

  • Pacific Rim: Uprising

  • Ready Player One

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Annihilation

    ★★

  • The Cloverfield Paradox

  • Les Tuche 3

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★

  • Tully

    ★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Wildlife

    ★★★

  • Dumped

  • Mandy

    ★★★★★

  • Fauve

  • Maze Runner: The Death Cure

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Bright

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • The Looming Storm

    ★★

  • Wonder

  • WHAT DID JACK DO?

  • Paddington 2

    ★★★

  • Gunpowder

  • Coco

    ★★★

  • The Babysitter

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Creep 2

    ★★

  • Cargo

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Everything Is Terrible! Presents: The Great Satan

    ★★★★★

  • A Night at the Garden

  • Goodbye Christopher Robin

    ★★

  • Downsizing

  • The Ritual

    ★★

  • It

  • mother!

    ★★★

  • Best F(r)iends: Volume 1

    ★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★

  • Toc Toc

  • First Reformed

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • 7 jours pas plus

  • Fear & Shame

  • American Made

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

  • HAIM / Valentine

  • Dunkirk

    ★★★

  • Tour de Pharmacy

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★

  • Jungle

    ★★

  • The Exes

  • The Mansion

  • In a Heartbeat

  • Bloody Milk

    ★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Lightning Strike: The Secret Service

  • Good Time

    ★★★★★