elena 🍋 has logged 33 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tolkien

Tolkien

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Room with a View

A Room with a View

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mommy

Mommy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Light Between Oceans

The Light Between Oceans

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Good Girl

The Good Girl

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Elizabeth: The Golden Age

Elizabeth: The Golden Age

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Strays

Strays

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Anthem of a Teenage Prophet

Anthem of a Teenage Prophet

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Knives Out

Knives Out

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry