• Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Audrey

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • On the Rocks

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Monday

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Mainstream

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Host

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Normal People

    ★★★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • The Heist of the Century

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Furtive

    ★★★

  • Memories of a Teenager

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Heroic Losers

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Initials S.G.

    ★★★½

  • After

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • For Sama

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Triple Frontier

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Escape Room

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Green Book

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

  • Midnight Sun

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Marrowbone

    ★★★★

  • Justice League

    ★★

  • Creep 2

    ★★★

  • The Wife

    ★★★½

  • Breathe

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★